שתף |

סין | תעודת זהות

סין – עבר והווה
>>>בחזרה לדף כתבות ומאמרים>>>בחזרה לדף טיול מאורגן לסין

מפת סין
מפה טופוגרפית של סין מאתר המפות של גוגל

סין נקראת בפי תושביה ג'ונג גואו, שפירושו "המדינה המרכזית". במשך אלפי שנים ראה העם הסיני את עצמו כמרכז העולם התרבותי, ואת העמים האחרים כברברים. תחת שלטון שולשלות הקיסרים פיתח העם הסיני המסוגר תרבות עשירה, מגוונת וייחודית שצמחה במקביל לתרבות המערבית והציגה עושר עצום; החל מהמאכלים, הנהגות החיים, אמנות וארכיטקטורה ועד לדת פילוסופיה, מדע ורפואה יחודיים. התרבות הסינית היא גם מהעתיקות בעולם שפיתחו שימוש בשפה, ואף שמרו עליה בצורתה הייחודית עד היום. המצאות שפותחו ע"י הסינים כגון הנייר, הדפוס אבק השריפה והמצפן אף פרצו אל מעבר לגבולות סין ושינו את העולם.

במאה ה-19 כאשר הסוחרים והמיסיונרים הביאו לסין את התרבות המערבית המפותחת החל העם הסיני להבין שקפא על שמריו - וכאשר מעצמות המערב האימפריאליסטיות ושכנתה המתעצמת יפן איימו בצבאותיהן על המדינה החלה תסיסה בעם שלבסוף גרמה להפלת השלטון הקיסרי העתיק, וכך בשנת 1911 הוקם בסין שלטון רפובליקני בהנהגת ג'יאן קאי-שק – אך מצבו של העם הסיני נותר קשה והוא סבל מרעב, עוני ומחלות.

הרפובליקה העממית של סין הוקמה ב-1 באוקטובר 1949 לאחר מלחמת האזרחים הסינית שבעקבותיה נפל השלטון הרפובליקני. לשלטון עלו המהפכנים שהקימו את המפלגה הקומוניסטית בהנהגת מאו דזה-דונג. המהפכנים הנהיגו במדינה מאז (ועד היום) דיקטטורה קומוניסטית שבה המפלגה היא המעמד הבכיר והשולט על כל מעמדות העם. לאחר מותו של דזה-דונג, יורשיו הנהיגו במדינה רפורמות הידועות בשם "הדלת הפתוחה" על מנת להפוך את סין המסוגרת מפני העולם למדינה מודרנית ומפותחת ופתחו את שעריה לתיירות ומסחר גלובליים – כיום סין מתפתחת בקצב מסחרר והיא הכלכלה השניה הגדולה בעולם ויצואנית הסחורות הגדולה בעולם שתוצרתה מזינה את הכפר הגלובלי כולו. ובתוך המדינה, המהפיכה הטכנולוגית והאינטרנט משנים את פני החברה הסינית הקומוניסטית ועתידה של המדינה מרתק לא פחות מעברה המפואר.

בשנת 1803 אמר נפוליאון בונפרטה: "סין היא כמו ענק ישן – ושתתעורר, היא תדהים את העולם כולו" 

חבלי ארץ מציעה לכם טיול מאורגן לסין , טיולים מאורגנים לאסיה ועוד טיולים מאורגנים איכותיים.

אמנים סינים מגואן-שי במופע פולקלור חקלאים מעבדים את האדמה בדרום סין מבט לילי על שנגחאי טרסות לגידול אורז סין

 

 

 

 

 

דגל סין

הצבע האדום מסמל את המהפכה הקומוניסטית והכוכבים הצהובים מסמלים את הגזע הצהוב ומסודרים בצורה המייצגת את חשיבות המעמדות בעם. הכוכב הגדול מסמל את המפלגה הקומוניסטית השולטת על העם וארבע הכוכבים המסודרים מולו מסמלים את ארבע המעמדות: פועלים, איכרים, בורגנים וקפיטליסטים.

דגל סין

גיאוגרפיה ואקלים

סין ממוקמת במזרח יבשת אסיה ומשתרעת על שטח של 9,596,961 קמ"ר., המדינה הרביעית הגדולה בעולם. בסין 2 נהרות גדולים הזורמים מהרי ההימלאיה במערב לשפלה המזרחית ולאורכם הסינים עיבדו שטחים חקלאיים ופיתחו מרכזי תרבות לאורך ההיסטוריה – לאורך חופי הים הסיני במזרח נמתחים מישורים המאוכלים בצפיפות. בדרום מערב נפרשים מדבריות גובי וטקלה מקאן הצחיחות, ודרום מזרח המדינה הררי עד לחופי הים הסיני הדרומי. האקלים נע בהתאמה מטרופי בדרום עד סובארקטי בצפון.


דמוגרפיה

בסין חיים כ- 1,330,000 איש הפזורים על פני 22 מחוזות המדינה. גזע ההאן מרכיב כ-91% מאוכלוסיית המדינה שמרוכזים בכמחצית משטחה. 55 קבוצות ומיעוטים נוספים - כגון מונגולים, טיבטים וקוריאנים מוכרים בסין ופזורים בחבלי ארץ שונים כגון יונאן בדרום – העשיר בקבוצות שונות המהוות אטרקציה תיירותית ותרבותית. כ-51% מתושבי סין הם גברים, ו-49% הן נשים.


ערים חשובות

בייג'ין – עיר הבירה. ערים גדולות נוספות הינם שנחאי, צ'ונגצ'ינג, טיאנג'ין והונג-קונג


דת

באופן רשמי הסינים הם אתאיסטים אך הנצרות, האיסלאם, הדאואיזם והבודהיזם הן חוקיות במדינה.

שפה

מנדרינית תקנית


מטבע : רנמינבי (CNY) - או בשמו הנפוץ היואן


אזור זמן: UTC +8  \ סיומת אינטרנט: CN \ קידומת בינלאומית: +86 \